Nahoru
Informace
Pro rodiče
Aktuality
Ze života školy
Kontakty
Zajímavé odkazy
Školní jídelna
Projekty

Aktuality

                                      

Pro aktualizaci obnovte stránku 

Aktuality z minulých let  

 

bullet

18. červen 2018

Rozloučení se školním rokem
Tak trochu netradiční rozloučení s letošním školním rokem si užily některé děti ze školní družiny v sobotu 16. 6. V podvečerních hodinách se sešly i se svými rodiči na jedné venkovské zahradě, kde si při opékání vuřtů užily spoustu legrace a zábavy na houpačkách, trampolíně, pískovišti i při chůzi na chůdách nebo při lovení rybiček. Také si vyzkoušely vystřelování svítících vrtulek. Nejvíc se ale všichni těšili na noční hru. Děti její trasu procházely po jednom, ti nejmenší pak s paní vychovatelkou. Cesta byla plná všelijakých úkolů, strašidel a světelných úkazů. Po návratu účastníci dostali na památku medaile, perníkové překvapení i nějakou sladkost. Děkuji všem za účast, rodičům za jejich pomoc a spolupráci hlavně při noční hře, kde si počínali jako profesionálové. Panu Holému děkuji za všechny dárky pro děti včetně úžasných medailí, paní Vaňkové za výborné perníky. Dětem chci poděkovat za snahu a odvahu a přeji všem krásné a pohodové prázdniny. 
    

 (pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

14. červen 2018

Školní výlet je ta nejbáječnější akce ve škole.  Můžeme být všichni pohromadě, zahrát si hry a ani trošku se nemusíme učit. S 8. C jsme letos pobyli v Újezdě a dali jsme si pěkně do těla. I přes drobnou nepřízeň počasí jsme hráli nohejbal, volejbal, přehazovanou, okusili jsme babylonskou pláž a vodu (však někteří byli doslova vyřízeni jako žádost o byt). Zastihla nás největší bouřka letošního roku a tak jsme se řídili slovy klasika: „Zážitek nemusí být dobrý, stačí, když je silný“. 

 

(pí uč. P. Rybárová)

 

bullet

9. červen 2018

  Od 18. června začne závažná rekonstrukce naší školní kuchyně, která by měla, doufáme, skončit koncem srpna. V závěru tohoto šk. roku je třeba proto přijmout určitá opatření týkající se provozu.
Věříme, že rodiče i ostatní strávníci pochopí tuto mimořádnou situaci. Technický stav kuchyně je již naprosto nevyhovující požadavkům, které jsou na ní kladeny.
Děkujeme za pochopení a toleranci.

 

bullet

8. červen 2018

 
Učitelka naší školy, paní Mgr. Eva Dékányová, mezi šedesáti oceněnými

 

bullet

8. červen 2018

Blíží se konec školního roku a je čas tradičních třídních výletů.
Buďte opatrní, ať si nepokazíte prázdniny!

 

bullet

8. červen 2018

 

Finanční gramotnost hrou
Žáci 9. B si díky hře Finanční svoboda vyzkoušeli, co je v reálném světě může potkat. V první hře se teprve seznamovali s pojmy a děním, ve druhé hře už jako znalí situace soutěžili o ceny. Pojištění, akcie, dluhopisy, hypotéka a další pojmy ze světa financí, jsou jim teď mnohem bližší. Všichni se ve druhé hře osvědčili jako dobří poradci a své klienty zajistili na stáří. Zbývá jen doufat, že budou stejně dobrými rádci i sami sobě v reálném životě. 

   

(vyučující P. Štenglová a J. Láska)

 

bullet

4. červen 2018

Kouzelnické odpoledne ve školní družině
Den dětí nám ve školní družině zpříjemnil kouzelník Waldini. Ve fotogalerii uvidíte i naše děti jako kouzelnické asistenty. 
 

(kolektiv vych. ŠD)

 

bullet

1. červen 2018

Navštívili naše sousedy, jejichž jazyk se učí
Ve čtvrtek 31. 5. 2018 se žáci 6. až 9. tříd zúčastnili celodenního zájezdu do Drážďan, hlavního města spolkové země Sasko.

"Prohlédli jsme si historickou část města, kde se mnoho majestátních budov po bombardování v r. 1945 podařilo obnovit do původní podoby. Zažili jsme Drážďany i v době baroka, kam jsme se přenesli prostřednictvím unikátního Panometru.  Po hodinové plavbě po Labi jsme také navštívili dětmi velice oblíbený Primark. Počasí nám přálo, a tak jsme si náš poznávací zájezd krásně užili. Chtěla bych poděkovat nejen dětem za jejich chování, ale i našemu průvodci, který nás maličko navrátil do historie Saska". 

(pí uč. O. Kalinová, A. Kupilíková a V. Thomayerová)

 

bullet

28. květen 2018

Zájezd do Prahy
Ve čtvrtek 24. 5. se vypravili žáci šestých ročníků do Prahy. Poznávací exkurze začala nejprve v Holešovicích na výstavišti, kde si žáci mohli prohlédnout krásy mořského světa. Poté se celá výprava přesunula do pražského Trilobit centra a žáci si mimo jiné vyzkoušeli i různé činnosti související s hledáním dávných zkamenělin. 
+ 2 videa

(p. uč. J. Láska, D. Vlčková a G. Milsimerová)

 

bullet

28. květen 2018

Školní družina na návštěvě u hasičů
Minulý týden postupně navštívila všechna oddělení školní družiny HZS v Domažlicích.
Na vlastní kůži si děti mohly vyzkoušet hasičskou výzbroj a prohlédnut si nejnovější techniku domažlických hasičů. 
 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

25. květen 2018
 


           
        Blahopřejeme

V úterý 22. 5. se naši "pát'áci" - vítězové okresního kola - vydali do Tachova na krajské finále ve vybíjené, kam se sjelo 14 družstev z Plzeňského kraje. Bojovalo se ve dvou kategoriích - otevřené a dívčí - v každé byly 2 skupiny. Naši hoši po výhře nad Přešticemi a prohře se ZŠ Zárečná Tachov obsadili ve skupině 2. místo. Ve čtvrtfinále se začínalo znovu od nuly a všichni tedy měli šanci na výhru v turnaji. Nás čekali velmi těžcí soupeři - sportovní 33.  Plzeň. Známe je z fotbalových turnajů, tak jsme se jich asi trochu zalekli, protože 1. poločas jsme těsně prohráli. Ve druhém jsme ale zabojovali a utkání skončilo nerozhodně. V následném prodloužení jsme s vypětím všech sil zvítězili 11:10 a bylo jasné, že jsme v boji o medaile.

V semifinále jsme nestačili na ZŠ Švihov a naděje na medaile se nám začaly vzdalovat. Nastoupili jsme tedy k zápasu o 3. místo proti ZŠ Plasy. První poločas jsme opět těsně prohráli, ale ve druhém už se kluci nenechali zaskočit a s převahou vyhráli. Krásná bronzová medaile byla naše

 

(pí uč. V. Urbanová, K. Šandová)

 

 

bullet

24. květen 2018

Na krajském finále Štafetového poháru v Klatovech, které se konalo 15. 5. 2018, se našemu družstvu z 1. stupně moc nedařilo. Z celkového počtu 16 družstev jsme obsadili 13. místo. Přesto jsme si závod užili a získali jsme mnoho cenných zkušeností.
 

(pí uč. M. Veitová a R. Špalková)

 

bullet

23. květen 2018
Pokyny k zájezdu do Drážďan (31. května)
 

bullet

23. květen 2018

Tak i letos žáci současných osmých tříd vyrazili v termínu od 6. do 11. května 2018 na expedici za kanál La Manche, do Anglie. Cílem naší akce bylo zhlédnout tradiční nejznámější památky v centru Londýna, jako jsou Trafalgar Square, Buckingham Palace, Westminster Abbey či Piccadilly Circus. Vynechat jsme samozřejmě nemohli také další styčný bod posledních zájezdů, který představuje vyhlášená Oxford Street, kde jsme provětrali peněženky a doplnili šatník. Velký úspěch opět sklidila úžasná vyhlídka The Shard, díky níž jsme se porozhlédli po téměř celém Londýně a nafotili ty nejlepší selfie. Z minulého roku jsme opět do našeho programu zařadili druhou největší katedrálu na světě St. Paul’s Cathedral, kde se nám poštěstilo dostat se až na samotný vrcholek nabízející nejkrásnější londýnské panorama. Veliké ovace sklidila i návštěva nejvýchodněji položeného mostu na Temži, Tower Bridge a prohlídka okouzlujícího středověkého hradu Tower, kde jsou uloženy korunovační klenoty. V podobně naladěném duchu jsme pokračovali ke hradu Windsor, oblíbenému sídlu současné královny Alžběty II., kde nás zaujala především hradní kaple sv. Jiří, ve které se v nedávných dnech konala královská svatba. Milovníci série filmů o Harry Potterovi doslova nadchla návštěva filmových ateliérů Warner Bros Studios s možností vyzkoušet si filmové triky, anebo se prostě jen tak projít po kouzelnickém světě a dokoupit suvenýry. Velikým překvapením pro nás byla letos poprvé zařazená prohlídka Olympijského parku z roku 2012, jehož součástí je vyhlídková věž Arcelor Mittal Orbit s nejdelší a zároveň nejvyšší zcela krytou skluzavkou na světě. Odvážnější z nás skluzavku pokořili a my ostatní jsme jim alespoň fandili.  Závěr naší cesty zpestřila návštěva London Eye a vyjížďka lodí po Temži, odkud zdatnější z nás vystoupali až k observatoři Greenwich. Zážitků máme vážně mnoho. 
Na úplný závěr chválíme všechny zúčastněné Chody a Chodky za vzorné, pohodové a bezproblémového chování, za jejich odolnost a vytrvalost.
Bye, Bye!

(p. uč. O. Holoubková, Z. Matulková, M. Frček, T. Kubal)

 

bullet

23. květen 2018

16. a 17. 5. proběhla na domažlické Střelnici okresní kola již 21. ročníku Mc Donald´s Cupu ve fotbale. Naši školu reprezentovala 2 družstva - starší (žáci 4. a 5. roč.) a mladší (žáci 1. - 3. roč.). Obě družstva dobře rozehrála turnaj a vyhrála svoji skupinu, ale v boji o celkové prvenství těsně podlehla svým soupeřům. Starší chlapci prohráli se Staňkovem 1 : 2 a mladší s "novou školou" na penalty. Během celého dopoledne mohli mladí fotbalisté soutěžit a zdokonalovat se v dovednostních disciplínách.(foto)
Konečné pořadí:
kategorie "A" 1. Msgre. B. Staška, 2. ZŠ Komenského 17, 3. ZŠ Klenčí
kategorie "B" 1. ZŠ Staňkov, 2. ZŠ Komenského 17, 3. ZŠ Holýšov.
 

(pí uč. V. Urbanová a J. Kůstková)

 

bullet

22. květen 2018

15. 5. členové zdravotnického kroužku a ambasadoři projektu HOBIT připomněli Den boje proti mozkové mrtvici. Svoji přednášku jak poznat mozkovou příhodu doplnili i praktickou ukázkou resuscitace, kterou si mohli všichni vyzkoušet na resuscitačních modelech. Jak se jim den vydařil můžete posoudit z naší fotogalerie. 

Do projektu Hobit jsou zapojeni i naši nejmladší z I. stupně. Při hodinách prvouky informují své spolužáky jak poznat mozkovou mrtvici či srdeční infarkt. +2videa

A do třetice! Naši žáci z 1. stupně vyhráli okresní kolo soutěže škol Mladý zdravotník. Gratulujeme!
 

(pí uč. G. Milsimerová)

 

bullet

21. květen 2018
Rozhodnutí ředitele školy o přijetí žáků budoucích 1. tříd
 

bullet

18. květen 2018

ZDRAVOVĚDA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
Jako každý rok nám paní učitelka Gabriela Milsimerová pro naší školní družinu připravila ukázky ze zdravovědy. Děti se dozvěděly jak se zachovat při nehodě (například na dětském hřišti), popřípadě ošetřit různá lehká zranění. 

(kolektiv vych. ŠD)


 

bullet

16. květen 2018

Olympiáda MCH 2018
9. 5. proběhlo okresní kolo olympiády mladých chovatelů v Domažlicích.
Z naší školy se zúčastnilo 14 žáků z pátých tříd z povinně volitelného předmětu Poznávání přírody , chovatelství . Celkem soutěžilo 31 mladých chovatelů,
ve dvou věkových kategoriích v 11 odbornostech – králík, drůbež, holub, ovce- kozy, akvaristika, teraristika, psi, kočky, drobní hlodavci, kožešinová zvířata, exotické ptactvo.

Naši žáci obsadili přední příčky. Nejlépe si vedla Sára Všetečková 5.D – odbornost psi mladší kategorie 1.místo, Klára Vondrovicová 5.B- odbornost psi mladší 2.místo, Natálie Šperlová 5.D – odbornost kožešinová zvířata mladší kategorie 1.místo, Jakub Knopf 5.C -odbornost teraristika mladší kategorie 1.místo, Anděla Šandová 5.D- odbornost králík mladší kategorie 3.místo, Jakub Etzl 5.D - odbornost holub mladší kategorie 2.místo, Michal Podestát 5.E - odbornost drůbež mladší kategorie 2.místo,Veronika Štenglová 5.B – odbornost exotické ptactvo mladší kategorie 2.místo, Jakub Hrnčíř 5.B - 3.místo ve stejné odbornosti, Gleb Markin 5.B -odbornost ovce ,kozy mladší kategorie 1.místo a jeho bratr Filip Markin 2.místo ve stejné odbornosti.
Všichni zúčastnění předvedli neobyčejné znalosti a skvěle prezentovali své písemné práce o svých zvířatech, která chovají doma nebo v chovatelských kroužcích.
Dokonce někteří postupují do mezinárodního kola olympiády mladých chovatelů, které se uskuteční od 22. 8. do 26. 8. v Praze. Všem srdečně gratulujeme a držíme palečky a přejeme hodně chovatelských úspěchů a děkujeme za reprezentaci naší školy.

 

(pí uč. D. Kovářová)

bullet

květen 2018
Tradiční schůzka rodičů našich budoucích prvňáčků se bude letos konat 29. května (úterý) v 15.30 ve školní jídelně.
Na schůzce budou poskytnuty všechny potřebné informace.

 

bullet

16. květen 2018

Pes přítel člověka
V úterý 15. 5. proběhla v 1. oddělení ŠD canisterapie. Přišel se na nás podívat jeden úžasný pejsek, kterému nevadilo školní prostředí a hluk. Ukázal dětem, jak umí dávat pac, točit se, prosit, podbíhat pod nohama atd. Děti si prohlédly obrázky pejsků, poznávaly podle obrázků nálady psů. Mohly dát pejskovi dobroty, pohladit si ho a vyzkoušet i povely. Moc děkuji pejskovi i jeho paní za to, že si na nás udělali čas a přišli dětem ukázat, co umí. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

14. květen 2018

2. 5. se vybraní žáci naší školy zúčastnili již podruhé natáčení televizní soutěže Bludiště v Ostravě. Jelikož se natáčelo už od rána, prodloužili jsme si "výlet" na 3 dny. Navštívili jsme ZOO Ostrava a obchodní dům Fórum Nová Karolína. Teď už ale k samotnému natáčení: náš zkušený tým ve složení Míša Reháková, Tomáš Ircing, David Sedláček a Kuba Řezníček po celou dobu vedl, avšak při závěrečné, nejdůležitější, disciplíně ,,Tajenka" byl soupeř rychlejší, přebral vedení a vyhrál. Každopádně naše pí uč. Milsimerová si vyzkoušela tzv. ,,Tygří skok" a svou statečností nám vybojovala dalšího Bludišťáka do sbírky, tentokrát žlutého. Velké díky patří také p. uč. Kubalovi, který musel dvakrát podstoupit ,,Světelné bludiště", kdy nám při obou příležitostech dokázal, že má velmi dobrého pamatováka a pomohl tím našim Psohlavcům. Tak se 29. 9. nezapomeňte dívat na ČT:D! Ať žijí Psohlavci!                                                                    

   (Kristýna Sokolová, žákyně 9.A)

pí uč. G. Milsimerová a p. uč. T. Kubal děkují všem žákům za naprosto pohodovou atmosféru (vyjádření produkce ČT: D: "Máte hodné a vychované žáky"). Vojtovi Vaňkovi pak za natočení a sestříhání videí.

 

bullet

11. květen 2018

Tak se nám šťastně vrátili!  

 

bullet

10. květen 2018

Pohár Rozhlasu 2018
9. 5. a 10. 5. proběhla okresní kola této atletické soutěže. Středa byla určena pro ročníky 2005-2006, čtvrtek pak pro ročníky 2002-2004. Soutěžilo se v dívčí i chlapecké kategorii a to v desetičlenných družstvech.
 

Disciplíny pro mladší:
60m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafeta 4 x 60m

Z osmi družstev škol okresu naše dívky obsadily hezké 4. místo a chlapci dokonce 2. místo. 
Výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky/35305

Disciplíny pro starší:
60m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí a štafeta 4 x 60m.

V této kategorii soutěžilo celkem devět škol. Škoda, že vlivem zájezdu do Anglie a kázeňských problémů
některých žáků byly naše týmy oslabené.

Dívky obsadily hezké 4. místo a chlapci 5. místo.

Výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky/35306

  (p. uč. J. Láska)  

 

   Online fotografie z 21. jarního zájezdu našich žáků do Londýna!

 

 

bullet

4. květen 2018

2. 5. se atletické družstvo 1. stupně zúčastnilo Štafetového poháru 2018 v Horšovském Týně. Nejlepšího výsledku dosáhla štafeta "páťáků", která v konkurenci 12 škol obsadila 1. místo. Pochvalu zaslouží také štafeta "třeťáků", která starší spolužáky skvěle doplnila. Celkově se naše škola umístila na 3. místě a postupuje do krajského kola, které proběhne v Klatovech. 
 

(pí uč. M. Veitová a R. Špalková)

 

bullet

4. květen 2018

Dne 3. května 2018 jsme se školní družinou navštívili „CAMP CLINTON FLEAGLE“ pod Chodským hradem, kde jsme mohli vidět vybavení Armády Spojených států od roku 1945 až po současnost.
Dětem se akce moc líbila, prohlédly si zbraně, uniformy a největší zážitek měly z projížďky vojenskými auty. 
 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

4. květen 2018

Obrovský úspěch naší žákyně v ústředním kole

Success is not in what you have, but who you are!

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se Michaela Luisa Reháková z 9. A, vítězka krajského kola olympiády z anglického jazyka, vydala do Prahy zabojovat v kole ústředním. Míše patří veliký dík, protože svým ranním přejezdem z Ostravy (s bludišťákem v kapse) a následnou příkladnou koncentrací dokázala, že patří mezi největší srdcaře naší školy. Veškerá snaha byla záhy odměněna, když svoje schopnosti a dovednosti porovnala se zástupci všech krajů a s přehledem obsadila krásné 5. místo.

Míše tímto velice gratulujeme, děkujeme jí za vzornou reprezentaci naší školy a do budoucna přejeme mnoho dalších minimálně obdobných úspěchů.


 

 

(pí uč. Z. Matulková)

 

 

bullet

4. květen 2018

V pátek 27. 4. 2018 se konalo v Plzni krajské kolo fyzikální olympiády. Naši školu i okres Domažlice reprezentoval Tomáš Knopf, žák třídy 9. A.
Spolu se 32 soutěžícími řešil čtyři náročné teoretické úlohy. Umístil se na skvělém 9. místě. Největší odměnou pro něj bude účast na prázdninovém vzdělávacím kempu se zaměřením na fyziku a astronomii, který je pořádán za finanční podpory KÚ Plzeňského kraje pro talentované žáky. Tomášovi moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchu ve studiu na střední škole.
  (pí uč. M. Halíková)

 

bullet

4. květen 2018
 

Čarodějnice
V sobotu 28. 4. se sešly děti ze školní družiny se svými rodiči na víkendové akci s názvem Čarodějnice 2018. Akce opět proběhla v jedné malé vesničce. Pro rodiny byla připravena čarodějnická stezka místním lomem plná prapodivných obrázků a úkolů. Přežili všichni. Pak následovalo opékání buřtů, na které se všichni moc těšili. Ve večerních hodinách čekalo na účastníky akce malé překvapení. Každá rodina si vypustila lampion štěstí. Děti i rodiče si sobotní odpoledne i večer užili a těší se na další společnou akci. Paní Vaňkové děkuji za krásné perníkové medaile. Všem děkuji za účast a úžasnou atmosféru. 

(pí vych. J. Macnerová)

 

bullet

3. květen 2018

Atletický čtyřboj - dvakrát zlato!

Dnešní atletické dopoledne bylo mimořádně úspěšné a to pro naše dívky i chlapce. Obě dvě starší družstva změřila síly s konkurenčními školami na hřišti domažlického gymnázia. Plno našich sportovců dominovalo v různých atletických disciplínách. S míčkem dohodila Lucie Budková až na hranici 52 metrů, Renata Doušová překonala laťku ve výšce 140 centimetrů a zaběhla 800 metrů v čase 2:56 minut. Za ní hned Natálie Mildnerová 2:58 minut, ta navíc ve skoku dalekém skočila 436 centimetrů. Chlapci bojovali také statečně. Daniel Kitzberger hodil míčkem 58 metrů, Vítězslav März sprint na 60 metrů zaběhl v čase 7,5 sekund. Jan Janů vyhrál ve svém rozběhu na 1000 metrů v čase 3:08 minut. Vojtěch Švajner skočil do výšky 150 cm, Tadeáš Frček a Vítězslav März 145 cm.

Dívky:    1. ZŠ Kom17  6717 b., 2. MSGRE 6054, 3. H. Týn 5737

Chlapci: 1. ZŠ Kom17  6663 b., 2. GJŠB 6369,     3. Klenčí 5452

Díky svým výkonům si obě družstva zasloužila první místa a postupují do krajského kola na konci září.

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

3. květen 2018

Školní družina na návštěvě v cirkuse.
Páteční odpoledne (27.4.) jsme si báječně užili ve zvěřinci cirkusu Arlet. Moc se nám líbili tygři a lvi. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o všech zvířatech. Nejvíc jsme si ale užili krmení velbloudů, koní, poníků a oslíků. Brali si od nás nejen suché pečivo, ale velmi ochotně jsme jim natrhali i trávu. Takže rodiče - proto jsme se vrátili dost špinaví! Krmení tak velkých zvířat je prostě „fuška“!

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

3. květen 2018

V dubnu se utkala děvčata 6. tříd při hodinách tělesné výchovy ve vybíjené. Bez porážky a na suverénním 1. místě skončila 6.A, 2. místo obsadila shodně děvčata z 6.B a z 6.C a 3. místo zbylo na 6.D. Děkuji dívkám za bojovné nasazení a vyučujícím pí uč. Kalinové a Váchalové za pomoc.
  Výsledková tabulka (A. Kupilíková)

 

bullet

3. květen 2018

30. 4. proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda tentokrát žáků z 2. stupně. Úspěšní řešitelé postoupí do okresního kola, které se uskuteční také na naší škole 28. a 29. 5.
Výsledková listina
 

(pí uč. J. Rybárová)

 

bullet

2. května 2018

Státní svátek - 8. květen - Den vítězství- 73. výročí

 
5. května 1945 osvobodila americká 3. armáda vedená generálem Pattonem Domažlice a posléze i Plzeň, 9. května vstoupila Rudá armáda pod vedením maršála Koněva do Prahy, kde již  5. května začalo tzv. Pražské povstání. 8. května si připomínáme konec 2. světové války v Evropě, den, kdy vstoupila v 23.01 hod. platnost kapitulace nacistického Německa, podepsaná o den dříve ve francouzské Remeši.

Program letošních oslav

 

bullet

30. duben 2018

Dne 26. 4. se uskutečnilo školní kolo Pythagoriády, matematické soutěže žáků 5. roč. Přizváni byli i někteří žáci 4. ročníků, kteří se mezi staršími spolužáky neztratili. Do okresního kola postupují ti, kteří získali minimálně 9 bodů. Okresní kolo se koná 28. 5. v naší ZŠ.
 

Opravená výsledková listina

(ZŘ pí uč. H. Sloupová)

 

bullet

26. duben 2018

26. 4. k nám do školní družiny přijelo divadlo „KUBA“ a přivezlo divadelní představení s názvem „NENÍ DRAK JAKO DRAK“.  Viděli jsme celkem tři pohádky na toto téma. Nejvíce se líbila pohádka, kde drak opravdu chrlil oheň který se pak musel hasit vodou, což mohli diváci v předních řadách pocítit na vlastní kůži.

 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

19. duben 2018

Na hodnocení chlapců, kteří bojovali ve stejný den jako dívky, si musíme trochu počkat, protože kouč našeho družstva p. uč. T. Kubal odcestoval s deváťáky do Ostravy do TV soutěže  Déčka "Bludiště".
Ale přece jen prozradíme, že dosáhli také na stříbro.

Slibované vyjádření trenéra: Jak již bylo prozrazeno, naši hoši dosáhli v okresním kole volejbalu na stříbrné medaile, když nestačili pouze na vítězné chlapce z Mrákova. Ti si premiérově zahrají krajské kolo, kde jim budeme na dálku držet pěsti. Celkem se turnaje zúčastnilo 5 týmů, které sehrály zápasy každý s každým. K výkonu našich kluků bych se vyjádřil takto:  hoši předváděli v průběhu turnaje velmi pěkné výkony, dokázali rychle reagovat na vzniklé situace ve hře a postupně herně rostli. Vítr z plachet nám lehce vzal až výkon Klenčí, který nás velmi účelně „přejelo“ a my jsme se jejich hře nedokázali přizpůsobit. To se v konečném zúčtování bodů ukázalo jako zcela zásadní a sen o postupu do kraje se rozplynul. I přesto jsem na klucích viděl velké odhodlání a hlavně radost ze hry, což je ve školním sportu to nejpodstatnější. Doufám, že jim účast v turnaji něco přinesla a třeba se volejbalu někdy budou věnovat. Děkuji jim tímto za výbornou reprezentaci naší školy. (p. uč. Tomáš Kubal)

 

bullet

26. duben 2018

 

  Vybíjená - okresní kola  

 

20. 4. proběhlo v naší sp. hale za účasti 7 družstev okresní kolo ve vybíjené. Naši hoši z 5. tříd vyhráli všechna tři utkání ve své skupině a ve finále se střetli s tradičním rivalem z H. Týna. Po urputném boji, ve kterém nebyla nouze o hezké herní momenty, dokázali za mohutného povzbuzování svých spolužáků zvítězit. Celému družstvu blahopřejeme, děkujeme za reprezentaci školy. Úspěch je výsledkem obětavosti, spolupráce v týmu a dodržování taktických pokynů. 
Konečné pořadí: 1. K17, 2. H. Týn, 3. Staňkov, 4. Msgre, 5. Mrákov, 6. Blížejov, 7. Chodov

24. 4. se konalo okresní kolo ve vybíjené v H. Týně, tentokrát dívek. Zúčastnila se ho 4 družstva a hrálo se systémem „každý s každým“. Ani tam nebyla nouze o pěkné, ale i dramatické situace v utkáních. Získané body určily nakonec toto pořadí:
1. H. Týn, 2. K17, 3. Msgre, 4. Staňkov
Děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Dík patří i vyuč. Tv – pí uč. Šandové a Dufkové.

(pí uč. V. Urbanová)

 

bullet

26. duben 2018

Dne 19 - 20. 4. se žáci 9. tříd za doprovodu pí uč. Milsimerové a p. uč. Kubala vypravili do Ostravy, kde se zúčastnili natáčení televizní soutěže Bludiště.
 Náš tým ve složení Míša Reháková, Tomáš Ircing, David Sedláček a Kuba Řezníček si od začátku vedl velice dobře a vyhrál. Získali jsme růžového bludišťáka a "postup do dalšího dílu", který se bude natáčet 2. 5. Tak nám držte palce a 22. 9. 2018 se nezapomeňte dívat na Bludiště. 

(Kristýna Sokolová žákyně 9.A)

 

bullet

26. duben 2018

Zlatý double se těsně nepovedl!
Ve dnech 24. 4. a 25. 4. 2018 se uskutečnila okresní finále v minifotbale. V úterý 24. 4. změřili síly žáci 6. a 7. ročníků. Na nabitém turnaji si vedli výborně naši kluci a celý turnaj zakončili zlatou tečkou. Tento turnaj však nebyl postupový, a proto se kluci musí poprat o postup znovu příští rok.
Starší hoši 8. a 9. tříd již měli ve svých řadách zkušené borce, kteří v loňském krajském finále dosáhli na historický stříbrný úspěch. Turnaj se od počátku vyvíjel dle představ a nastavených cílů. Soupeři oceňovali naše družstvo za velmi kvalitní, rychlý a technický fotbal. Základní skupinou tým prošel bez ztráty bodu při celkovém skóre 28:1. Bohužel náš rozjetý válec zradila koncovka ve finále a po hromadě zahozených tutových šancí jsme dokráčeli až k penaltám. Finále rozhodl jeden neproměněný pokutový kop a zlatý cíl se rozplynul. Vítězům přejeme hodně štěstí do krajského finále.

Slovo kouče: Mladším klukům blahopřeji k výbornému turnaji. Zvítězil týmový výkon a kluci ukázali, že nám dorůstá opět fotbalová generace. Starším klukům bych chtěl vzkázat, že jejich fotbalové kariéry jsou teprve na začátku a takových proher, jako byla ta dnešní, zažijí ještě ve sportovním životě mnoho. I když se nám nepovedlo naplnit stanovený cíl, jsem rád, že jsem tuhle partu mohl se svými kolegy vést.

 

Výsledkové tabulky: mladší   starší

(p. uč. M. Frček)

 

 

bullet

19. duben 2018

Upozornění na změnu v Organizačním řádu školní jídelny.
 V článku II/13 je od 18. 4. 2018 uvedeno: žákům je zakázáno používat ve školní jídelně mobilní telefony.
 

 

bullet

 

bullet

19. duben 2018

Ve středu družstvo dívek, složené ze žákyň osmých a devátých ročníků, reprezentovalo naši školu ve volejbalovém turnaji škol. Na cestě do finále musely dívky prokázat svoji bojovnost, za což jim patří velké poděkování. Ve finálovém zápase se potkaly s hráčkami místního gymnázia. První set byl velice vyrovnaný, ale ve druhém nás doslova rozstřílela svým podáním jedna soupeřka. Takže družstvo skončilo na výborném druhém místě a odměnou všem dívkám byl pohár a medaile.

 

(pí uč. A. Kupilíková)

 

 

bullet

18. duben 2018
 

http://www.zskom17.cz/tř_schuzky.gif

24. dubna (úterý) se budou konat třídní schůzky rodičů
1. stupeň po dohodě s tř. učitelkami, 2. stupeň od 16.30h

 

bullet

16. duben 2018

Atleti AC Domažlice ve ŠD
V pátek 13. 4. navštívili naši školní družinu, již podruhé, mladí atleti z oddílu AC Domažlice. Připravili si pro děti zábavné odpoledne, aby si žáci mohli vyzkoušet svoji zdatnost: běh přes překážky na 60 m, skok z místa a hod medicimbalem. Děti si z akce odnesly mnoho sportovních zážitků, diplom a sladkou odměnu. 

(kolektiv vychovatelek ŠD)

 

bullet

13. duben 2018

Pro rodiče žáků, kteří pojedou v květnu do Londýna (6. 5. - 11. 5.)
Zveme Vás na
informační schůzku k zájezdu do Londýna, která se bude konat v den třídních schůzek dne 24. 4. (úterý) od 15:45 do 16:15 v učebně č. 31 (2. patro)
Program: podepisování dokumentů nutných k vycestování dítěte (účast jednoho zákonného zástupce nutná), informace k organizaci zájezdu. Prosím přineste s sebou cestovní pas dítěte (kontrola dokumentů, telefonních čísel žáka a rodičů)
Zároveň je možné si již vyměnit v bance potřebný počet britských liber na kapesné (dle uvážení rodičů, doporučujeme cca 40 – 70 GBP).

(pí uč. O. Holoubková)

 

bullet

12. duben 2018

Naše sportovní hala hostila nejlepší basketbalisty kraje
12. 4. V dnešním krajském kole mladších žáků v basketbalu se sešlo pět mužstev. Náš tým tak čekaly celkem čtyři zápasy. V prvních dvou (s Borem a Klatovy) bylo těžké soupeřům konkurovat, ale v dalších utkáních s Kralovicemi a Přešticemi již naši hráči ukázali své kvality a zvítězili. 

Vybojovali si tak krásné 3. místo
. Děkujeme všem hráčům za skvělý výkon.

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

12. duben 2018

ZŠ Komenského pořádá již tradičně ve dnech 9. 7.  až 13. 7. 2018 příměstský tábor. Letošní téma je Harry Potter (přihlášky do 27. 4.)

Přihláška Prohlášení o zdravotním stavu Prohlášení o bezpečnosti

(pí uč.P. Rybárová)

 

bullet

11 duben 2018

 

V pondělí se členové zdravotnického kroužku vydali do Brna do Fakultní nemocnice sv. Anny na úvodní workshop pro ambasadory
projektu HOBIT (HO
dina BIologie pro živoT),
který je zaměřen na prevenci infarktu a mozkové mrtvice.  Tato onemocnění jsou totiž nejčastějšími příčinami úmrtí lidí. Děti se dozvěděly, jak předcházet těmto onemocněním a hlavně, jak je mohou rozpoznat. Své zkušenosti mohou předávat dál. Při této příležitosti se potkaly i s jinými ambasadory a mohly si své zkušenosti vyměnit. Absolvovaly také exkurzi po nemocnici a prohlédly si zkušební diagnostické centrum pro mediky. 

   

(pí uč.G. Milsimerová)

 

bullet

9. duben 2018

V pátek  6. 4.  se  dívky ze sedmých ročníků zúčastnily okresního kola v basketbalu.  Do soutěže se přihlásilo 5 družstev.  Děvčata ve složení Hálková, Procházková, Šellerová, Kadaňová, Vaňková, Sušická, Maierová, Böhmová a Kreslová bojovala v každém utkání  s nadšením a týmovým duchem. Dva zápasy bohužel prohrála o jeden koš a v jednom zápase porazila družstvo dívek z Bělé. Celkem se dívky umístily na 4. místě. Vyhrálo družstvo z Mrákova , na druhém místě se umístila ZŠ Msgr. Staška, na třetím místě družstvo z Horšovského Týna a na pátém místě ZŠ Bělá. Chtěla bych pochválit děvčata za velké nasazení a bojovnost. Myslím, že si děvčata turnaj užila. 

 

(pí uč. O. Kalinová)

 

 

bullet

9. duben 2018

Výsledek zápisu do 1. tříd po náhradním termínu?
107 
dětí
Už se na Vás těšíme!  

 

bullet

Duben 2018

Informace pro zápis do 1. ročníku

 

bullet

4. duben 2018

Ve středu 4. 4. 2018 se konalo okresní kolo fyzikální olympiády.
Naši školu reprezentoval v kategorii E 
Tomáš Knopf, žák třídy 9. A.  Úspěšně vyřešil čtyři náročné fyzikální úlohy. S velkým bodovým náskokem zvítězil a postupuje do krajského kola FO. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajské soutěži, která se koná v pátek 27. 4. 2018.

 

(pí uč. M. Halíková)

 

bullet

29. březen 2018

To nejlepší pro naše strávníky aneb nekupujeme „zajíce v pytli“
Ve čtvrtek 29. 3. přijel do naší školní jídelny kuchař p. Jiří Horák z firmy Ardo – největšího výrobce mražené zeleniny a ovoce v Evropě. Seznámil nás s novými výrobky a jejich moderní úpravou. 

Výsledky vaření jsme mohly i ochutnat. Vše bylo výborné, takže některé suroviny se brzy objeví v našem jídelníčku.

 

(pí A. Randová, ved. šk. jídelny)

 

bullet

28. březen 2018

Dne 22. 3. se družstvo mladších dívek zúčastnilo okresního kola v přehazované.
Hrálo se ve dvou skupinách. Děvčata porazila družstvo GJŠB a ve vyrovnaném zápase podlehla týmu ZŠ H. Týn. V posledním zápase s družstvem ZŠ Staňkov prohrála a obsadila tak pěkné 4. místo. Všem dívkám patří dík za sportovní nasazení a hezké výkony.
 

(pí uč. B. Váchalová)

 

bullet

28. březen 2018

Dne 26. 3. 2018 naše dívky ve složení (Kapicová J., Krbcová M., Slačíková T., Schreinerová G. - všechny 8. A, Havlovicová E., Jindřichová V., Bílková S. - všechny 5. C) poměřily své dovednosti v psaní na klávesnici deseti prsty v 10. ročníku Talentové soutěže na VOŠ, OA a SZŠ Domažlice. Nejvíce lekcí propsala M. Krbcová a s výkonem 96 skončila na 8. - 9. místě. Mezi školami, se naše družstvo umístilo na krásném 3. místě. Dík patří všem za píli a houževnatost, s kterou po celý rok trénují, což se zúročilo v této soutěži.

 (pí uč. B. Váchalová)

 

 

bullet

28. březen 2018

28. 3. Napínavý basketbalový den! Nakonec jsme vybojovali zlato!
V okresním kole basketbalu se sešlo šest základních škol a naše družstvo ve složení: 7. C - Ondřej Sladký, Jan Kalíšek, Matyáš Prettl, Dominik Kratochvíl, 7. B - Tomáš Weber, Vojtěch Příbek, Jakub Pluhař, Martin Fait, 6. B - Vojtěch Mach a Ondřej Holý. Naši hned v prvním zápase prohráli s domácím týmem Msgre B. Staška 9 : 14. To však naše družstvo dostatečně probralo, protože v dalších zápasech jsme už jen vítězili. Nejprve jsme zdolali Horšovský Týn a dále v semifinále favorita z druhé skupiny Mrákov. Čekalo nás tedy utkání o první místo s Gymnáziem J. Š. Baara. Nejprve se vedlo spíše gymnáziu, ale naši žáci se pak ještě dokázali vyburcovat a zvítězit. Děkuji hráčům za výborný turnaj a těšíme se do krajského kola. 

 

(p. uč. J. Láska)

 

 

bullet

23. březen 2018

Mimořádný úspěch

Stay positive, work hard, make it happen
Tímto anglickým citátem se zřejmě řídí Michaela Luisa Reháková z 9. A, která po vítězství v okresním kole olympiády z anglického jazyka, vyrazila 22. 3. 2018 do Plzně změřit své síly s konkurenty na úrovni krajské olympiády. Míša v konkurenci 7 soutěžících vybojovala s pokorou a klidem jí vlastní úžasné 1. místo a stala se tak ve své kategorii nejlepší angličtinářkou Plzeňského kraje. Míše upřímně a s ohromnou radostí gratulujeme a věříme, že její schopnosti a znalosti budou zúročeny i v kole republikovém, které se koná 3. 5. 2018 v Praze.  
So, FINGERS CROSSED!

  (pí uč. Z. Matulková)

 

bullet

23. březen 2018

V úterý 20. 3. reprezentovala naši školu Kristýna Bohmanová z 9. B v krajském kole olympiády z dějepisu. Již v okresním kole v Domažlicích prokázala výborné znalosti, také v Plzni se stala úspěšnou řešitelkou zadaných úkolů na téma První republika a skončila na výborném 5. místě.
Gratulujeme!

 

(pí uč. E. Dékányová)

 

 

bullet

22. březen 2018
Velký velikonoční trh na naší škole
(Žáci naší školy spolu s kuchařkami školní jídelny se tradičně vyznamenali. Bohatá nabídka ve stáncích předčila očekávání.
Všechno nabízené zboží byla totiž jejich práce a jen těžko šlo odolat a něco si nekoupit. Děkujeme srdečně každému, kdo se na této akci podílel. (pí uč. P. Rybárová)   

 

bullet

21. březen 2018

    www.proskoly.cz

Všichni žáci naší školy dostali, nebo ještě brzy dostanou, zdarma přístupová hesla na tento webový portál.
Ti starší od 5. třídy se s ním seznámí při hodinách informatiky.
Používat jej mohou i rodiče. Využijte tuto možnost spolu se svými dětmi! O heslo si můžete požádat také TU.

 

bullet

21. březen 2018

Drážďany 2018

31. 5. 2018 (čtvrtek) bude naše škola, ve spolupráci s CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ s.r.o., opět organizovat zájezd do jedné z německy mluvících zemí, a to pro žáky 6.-9. ročníků. Letos navštívíme atraktivní město Drážďany, přezdívané "Florencie na Labi" (leták s informacemi) 

Cena: 890,- Kč (včetně dopravy, průvodce) + pojištění (18,- Kč do 15let/den, 35,-Kč/os./den)  + vstupné cca 15,- EUR

Zájezdu se mohou zúčastnit  43 žáci  naší školy. Při výběru účastníků této akce bude jako každoročně  rozhodovat  pořadí odevzdání závazné přihlášky a kázeň. Přihlášku je možno odevzdat od čtvrtka 22. 3. do středy 28. 3. 2017  p. uč. Kalinové (kabinet Pp),  p. uč. Vlčkové (kabinet jazyků) a p. uč. Thomayerové (kabinet zeměpisu). V případě absence či ztráty si žáci mohou  přihlášku stáhnout (přihláška). Přihláška je závazná!

Seznam vybraných žáků bude zveřejněn ve škole a na tyto žáky bude pak později vystavena smlouva  s cestovní kanceláří. 

(pí uč. O. Kalinová, D. Vlčková, V. Thomayeorá)

 

Starší události v archivu

horizontal rule

Počet návštěv Aktualit (od listopadu roku 2013):
 
(jen 1 x denně a pouze přístupy tzv. zvenku)

( (foto)   (slideshow)  (video) (audio) )

ARCHIV AKTUALIT

1999/00 2003/04

2011/12 2012/13
2000/01 2004/05 2013/14 2014/15
2001/02 2005/06 2015/16 2016/17
2002/03 2006/07 2017/18
(akt. rok)
 
2007/08 2008/09    
2009/10 2010/11